Вебінар  на тему: «Організація освітнього процесу в ЗДО з дітьми внутрішньо переміщених осіб» за участю викладачів кафедри теорії та методи дошкільної і спеціальної освіти

12 квітня у рамках Всеукраїнської громадської Організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» відбувся вебінар  на тему: «Організація освітнього процесу в ЗДО з дітьми внутрішньо переміщених осіб» за участю викладачів кафедри теорії та методи дошкільної і спеціальної освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Спікером означеного заходу була доктор філософії, асистент кафедри М.І. Незамай, якою було окреслено актуальну проблему сьогодення. У ході вебінару розкрито причини виникнення однієї із найбільших гуманітарних криз у новітній історії українського народу – масштабного внутрішнього переміщення населення; представлено суть поняття «внутрішньо переміщені особи»; проаналізовано вплив кризових процесів в соціумі на психічний, мовленнєвий, емоційно-вольовий  стан дітей дошкільного віку із внутрішньо переміщених сімей; окреслено завдання, які стоять перед педагогічними колективами ЗДО і щодо сімей, і щодо дітей; запропоновано шляхи вирішення таких завдань, зокрема представлено  їх реалізацію, яка полягає в організації освітнього процесу в ЗДО на основі педагогічної взаємодії – активної співпраці, спільної партнерської діяльності вихователя закладу дошкільної освіти з вимушено переміщеними дітьми та їхніми сім’ями; розкрито напрями роботи з означеною категорією дітей та їхніми батьками із практичним супроводом.