ФОТОГАЛЕРЕЯ

Участь у заходах до Дня Героїв
20 лютого 2018р. об 11.50год. у дворі університету біля обеліску відбулося віче-реквієм Герою Небесної сотні Роману Гурику. Студенти 1 курсу спеціальності “Дошкільна освіта” разом з академнаставником доц.Лазарович Н.Б. були присутніми на даному заході.

*****

ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ – 2018

08 – 09 лютого 2018р. на кафедрі теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти відбувся захист магістерських робіт на денній та заочній формах навчання. Голова екзаменаційної комісії – завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Н.В.Лисенко. Вітаємо випускників!

*****

ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ МАГІСТРАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ “ДОШКІЛЬНА ОСВІТА” – 2018

*****

Врятуємо Україну від сміття
В Івано-Франківській обласній науковій бібліотеці імені Івана Франка започатковано новий мистецький проект “Ідейні. Творчі. Ініціативні”. В рамках проекту 24 квітня 2017 року відбувся перший майстер-клас «Врятуй мене від сміттєзвалища» присвячений Дню Землі.
Студенти 3 і 5 курсів (групи ДОПО-31 та ДОЛ-52) спеціальності “Дошкільна освіта” та викладачі кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти Кравець Н.С. та Матішак М.В. долучилися до цікавого заходу і навчилися створювати жіночі прикраси з використаних матеріалів.

Майстер-клас провела талановита, молода франківчанка Наталія Малькова. Такі заходи є актуальними у контексті екологічного виховання дітей і молоді.

*****

МАЙСТЕР-КЛАС ПО ВИГОТОВЛЕННЮ ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ
Лялька-мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім сакральним оберегом. Їй вже майже 5000 років, вона з’явилася з тих пір, як почали вирощувати льон.
Першу ляльку-мотанку було виготовлено понад 5 тисяч років і їх можна знайти в будь-якій країні.
Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід. Мотанка вирізняється з-поміж звичайних іграшок відсутністю обличчя. Уже в уявленнях язичників в обличчі ляльки вселяється душа. Вона ж буває доброю чи поганою.
Матеріали для виготовлення слугують натуральні матеріали (сіно, солома, дерево, трави, сухе листя, насіння, зерно), а прикрашали мотанку народними орнаментами та вишивкою.
Народ вірив, що в мотанці зберігається дух пращурів, отож вона може передавати досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що лялька як символ приносить їм багатство та успіх.
Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нової домівки.
Хворій дитині давали погратись з лялькою, а надалі її знищували. Народ вірив, що вона вбирає недугу. Коли дитина виростала, її місце в колисці займала лялька. Вона охороняла це місце від нечистої сили до народження наступної дитини.
На Різдво виготовляли ляльок із зерна. Вони символізували добрий урожай.
Існувало три типи ляльок-мотанок: немовля, баба-берегиня, наречена.
При народженні дитини українці виготовляли ляльку у вигляді немовляти в пелюшках. Її укладали в ліжечко поряд з дитиною для охорони її сну та здоров’я.
Баба-берегиня допомагала оберігати достаток у сім’ї. У ляльку вкладали монети, зерно, вовну для збереження домашнього тепла, отримання хорошої вовни овець та грошового достатку. Лялька-наречена захищала дівчат від пристріту і підтримувала їх. Цю ляльку одягали багатий одяг і прикрашали, оскільки вона символізувала придане нареченої і привертала багатого нареченого.

В Україні народну ляльку робили з соломи, тканини, шматочків старого одягу, ниток. Спосіб простий – перекручування й перев’язування тканини.
Ось і наші студенти ІІ-го курсу разом із наставником І.А. Скоморовською виготовляли на майстер-класі свою ляльку-мотанку.
Всі були захоплені роботою і кожному вдався унікальний витвір.

*****

ПОЇЗДКА У ВАСИЛІЯНСЬКИЙ МОНАСТИР (с.ГОШІВ) ТА НА СКЕЛІ ДОВБУША

У жовтні студенти ІV курсу кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти здійснили поїздку в с.Гошів «Василіянський монастир Преображення Господнього» і відвідали печерний комплекс «Скелі Довбуша».
Василіянський монастир Преображення Господнього — це греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи.Комплексна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» знаходиться на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн років тому на дні палеогенового моря. Кам’яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км.

  • Гошівський монастир