Методологічний семінар “Наступність між дошкільною та початковою освітою: умови, інструменти партнерство”

29 квітня 2025 року викладачі кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (зав. каф., к.п.н., проф. Людмила МАЦУК, к.п.н., доц. Наталія КИРСТА, к.п.н. доц. Надія ЛАЗАРОВИЧ, ст. лаб. Оксана КОБИЛЕЦЬКА) разом з викладачами кафедри початкової освіти та освітніх інновацій та деканом Педагогічного факультету д.п.н, проф. Оксаною КОНДУР взяли участь у методологічному семінарі “Наступність між дошкільною та початковою освітою: умови, інструменти партнерство” модератором якого стала доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Інна ЧЕРВІНСЬКА освітніх інновацій, завідувач творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Карпатського національного університету імені Василя Стефаника.
У центрі обговорення — створення цілісного освітнього середовища, де розвиток дитини сприймається як безперервний процес, а не як розділені етапи.
Викладачі кафедри ТМДСО мали змогу поспілкуватися з вихователями та завідувачами ЗДО c. Устяріки та с. Білоберізки, розповісти про особливості навчання на освітньо-професійних програмах «Дошкільна освіта» ОР Бакалавр та ОР Магістр в межах профорієнтаційної діяльності, а також провести тренінг на тему «Емоційна стійкість педагога дошкільної освіти в умовах воєнного стану: шляхи підтримки себе та інших».
Зав. каф., к.п.н., проф. Людмила МАЦУК розкрила основні тенденції розвитку дошкільної освіти на сучасному етапі, а також особливості ОПП «Дошкільна освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
К.п.н., доц. Надія ЛАЗАРОВИЧ детально представила особливості ОПП другого (магістерського) рівня вищої освіти, основні переваги та можливості.
К.п.н., доц. Наталія КИРСТА підняла важливу тему – стабілізації емоційних станів педагогів у період воєнного стану, а також розглянула техніки емоційного розрядження. Дискусія була щирою та глибокою, що дозволило вихователям позбутися негативних переживань.
Ст. лаб. кафедри Оксана Кобилецька (за наставництва к.п.н., доц. Наталії КИРСТИ) провела тренінг, головна спрямованість якого полягала у підвищенні рівня емоційної стійкості педагогів за допомогою цікавих та інтерактивних вправ.
Також викладачі кафедри мали змогу відвідати ЗДО с. Устяріки та ознайомитися з його методичною базою.
Щиро вдячні нашим колегам за організацію такого важливого та значущого заходу, а також всім учасникам. Окрема вдячність нашим воїнам ЗСУ за захист та можливість тримати освітянський фронт. Разом до перемоги! 💙💛